reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TDK Electronics
Przemysł elektroniczny |

TDK otworzyło nową fabrykę w Szombathely

TDK Hungary Components Kft., spółka zależna japońskiej korporacji TDK, zainaugurowała swoją nową fabrykę w Szombathely. Dzięki inwestycji o wartości 70 mln euro, firma zajmie się teraz produkcją przetworników sygnału i czujników, co oznacza, że produkty te będą po raz pierwszy wytwarzane w Europie.

Założone w 1935 roku firma TDK jest jedną z wiodących firm elektronicznych na świecie, obecną w ponad 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. TDK Hungary Components Kft. jest natomiast najważniejszym europejskim centrum rozwoju i produkcji.

Oprócz elektroniki użytkowej, firma opracowuje i produkuje w Szombathely komponenty do inteligentnych samochodów. Oferta produktów obejmuje części do systemów bezkluczykowego dostępu i uruchamiania, optycznych systemów wspomagania parkowania, systemów ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz różnych systemów rozpoznawania znaków drogowych.

TDK uznała, że wraz ze wzrostem branży motoryzacyjnej, powinna rozbudować fabrykę o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. HIPA pisze, że inwestycja o wartości 70 milionów euro umacnia pozycję TDK jako światowego lidera i rozszerza działalność firmy o produkcję różnych nadajników sygnału i czujników, wyłącznie dla przemysłu motoryzacyjnego, które do tej pory nie były produkowane w Europie.

W wyniku tej inwestycji TDK, czyli jednego z największych pracodawców w Szombathely, powstanie dodatkowe 250 miejsc pracy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2