reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dell Technologies
Biznes |

Dell chwali się przychodami i współpracą z Nvidią

Firma Dell Technologies rozszerza współpracę z NVIDIA w ramach inicjatywy Dell AI Factory. Amerykański koncert, z siedzibą główną w Round Rock w Teksasie pochwalił się też dobrymi wynikami za pierwszy kwartał 2024 r.

Dell stara się przyśpieszyć wdrażanie AI i rozpoczyna strategiczną współpracę z Nvidią. Dell AI Factory to nowe serwery, stacje robocze oraz rozwiązania i usługi, które przyspieszają proces wdrażania sztucznej inteligencji.

"Firmy chcą jak najszybciej wykorzystywać możliwości sztucznej inteligencji, dlatego nasza współpraca z firmą NVIDIA jest tak ważna. Rozbudowa Dell AI Factory z technologią NVIDIA jest kontynuacją naszej wspólnej misji – ułatwiamy wdrażanie sztucznej inteligencji, aby odważnie wkraczać w kolejną rewolucję technologiczną" - powiedział założyciel i CEO Dell Technologies Michael Dell.

Według przewidywań ekspertów dostępność komputerów stacjonarnych ze sztuczną inteligencją ma znacząco zwiększyć popyt na rynku. W ten sposób cała branża będzie mogła odbić się po latach przestoju. Ostatni boom na rynku IT to pandemia Covid-19. Później wskaźniki sprzedaży wyhamowały. 

"Sztuczna inteligencja przekształca biznes w bezprecedensowym tempie. Centra danych muszą być projektowane od podstaw, aby poradzić sobie z szybkością i skalą AI, a nowe komputery wykorzystujące sztuczną inteligencję rewolucjonizują produktywność i współpracę" — powiedział Jeff Clarke, wiceprezes i dyrektor operacyjny w Dell Technologies. 

Gigant z Round Rock w Teksasie pochwalił się wynikami finansowymi. Przychody Della za pierwszy kwartał 2024 r. wzrosły o około 6%, do 22,24 miliarda dolarów. Tym samym znacznie przekroczyły średnie szacunki analityków. A te oscylowały koło 21,64 miliarda dolarów, wynika z danych LSEG.

W związku z tym akcje firmy Dell wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie. Na początku tego tygodnia osiągnęły rekordową wartość. Wszystko to dzięki zwiększonemu popytowi na serwery Dell, które są zoptymalizowane właśnie pod kątem sztucznej inteligencji.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1