reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© byunghyun lee pexels
Przemysł elektroniczny |

Ulgi podatkowe dla branży chipów w Korei Południowej

Minister finansów Korei Południowej Choi Sang-mok zapowiedział, że przedstawi szczegóły dotyczące ulg podatkowych. Chodzi o zwiększenie wartości spółek notowanych na giełdzie. Polityk zobowiązał się również, że rząd będzie kontynuował wysiłki na rzecz wspierania kluczowego dla kraju przemysłu układów scalonych.

„Nadszedł czas, aby omówić konkretne działania w ramach programu zwiększania wartości. Planujemy zorganizować co najmniej dwa spotkania w czerwcu i lipcu, aby zebrać opinie przed zaproponowaniem corocznych zmian w kodeksie podatkowym” - powiedział Choi.

Polityk powiedział dziennikarzom, że władze będą starały się zrównoważyć równość i skuteczność tego rozwiązania. Tak, by przygotować odpowiednie ulgi podatkowe dla firm uczestniczących w rządowym „Programie wzrostu wartości korporacyjnej”. Docelowo chodzi o zwiększenie ich wartości na giełdzie.

Zaproponowany po raz pierwszy w lutym program, nie spełnił oczekiwań rynku. W związku z tym rząd Korei Południowej zapowiedział, że wprowadzi obniżki podatków od dochodów przedsiębiorstw, które zwiększają zyski akcjonariuszy. Cięcia podatków czekają też przedsiębiorstwa zwiększające dochody z dywidend dla ich akcjonariuszy.

W czerwcu rząd ma opublikować szczegóły dotyczące środków, które mają być przeznaczone na wsparcie krajowego przemysłu półprzewodników. To kontynuacja ogłoszonego niedawno pakietu wsparcia mającego na celu wspieranie globalnej konkurencyjności krajowych firm produkujących układy scalone.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1