reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Biznes |

Foxconn planuje rozpocząć działalność w środkowym Meksyku

Władze Queretaro - miasta w środkowym Meksyku, gościły przedstawicieli tajwańskiej firmy Foxconn. Ten światowy lider w produkcji elektroniki wyraził zainteresowanie rozpoczęciem działalności w tej części Meksyku.

Prezydent miasta Queretaro podkreślił, że pierwszy formalny kontakt z Foxconnem miał miejsce w marcu podczas „Smart Cities Summit & Digital & Green Transformation Expo” w Tajpej. Podczas tego wydarzenia strony omówiły ewentualną współpracę z rządem i lokalnymi firmami w celu wzmocnienia pozycji lidera firmy Foxconn w Meksyku.

Nawiązując do spotkania w Tajpej, przedstawiciele Foxconn wyjaśnili, że decyzja o wybraniu Meksyku jako regionalnej bazy dla rynków Ameryki Północnej i Południowej przyczyni się do znaczącego rozwoju przemysłu w tym kraju.

Rząd Querétaro poinformował, że podczas spotkań Foxconn powtórzył propozycję rozpoczęcia działalności Foxconn w tej części Meksyku. Firma prowadzi już swoją  działalność w innych częściach kraju, w tym m.in. w Chihuahua, Tijuanie, Guadalajarze i Ciudad Juarez.  Tajwański gigant w swoich siedmiu zakładach produkcyjnych zatrudnia 30 000 meksykańskich pracowników.

Założony na Tajwanie w 1974 roku Foxconn jest obecnie największym na świecie producentem elektroniki. Firma posiada 205 fabryk w 24 krajach. Przedsiębiorstwo jest obecne w Meksyku od 20-lat. gdzie odegrała kluczową rolę w sektorze produkcji elektroniki. Inicjatywa budowy nowego zakładu w Queretaro jest częścią strategii Foxconn. Firma chce wzmocnić swoją pozycję numer jeden w Meksyku.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2