reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Green Cell
Przemysł elektroniczny |

Green Cell prezentuje nową ładowarkę do elektryków

Polska firma Green Cell rozpoczyna seryjną produkcję nowej ładowarki do samochodów elektrycznych. Wallbox HabuDen, bo tak nazywa się o urządzenie o mocy 22 kW ma znacząco usprawnić zarządzanie procesem ładowania, dopasowując się do potrzeb użytkownika.

Nowa ładowarka firmy Green Cell o mocy 22 kW HabuDen jest intuicyjna i bezpieczna w obsłudze. 7,5 lub 5-metrowy kabel jest zakończony obsługiwaną za pomocą jednego przycisku wtyczką. Ładowarka posiada funkcje uruchamiania i kończenia sesji, regulacji mocy i automatycznego otwierania klapki chroniącej gniazdo (funkcja dedykowana samochodom marki Tesla). Nie zabrakło też dedykowanej aplikacji do obsługi HabuDen.

Te same czynności użytkownik wykona zdalnie za pośrednictwem smartfona dzięki zintegrowanym z urządzeniem modułom wi-fi i bluetooth. Dedykowana aplikacja umożliwia podgląd wszystkich parametrów bieżącej sesji ładowania, dostęp do statystyk i kalkulacji kosztów zużytej energii. W lipcu zostanie wzbogacona o harmonogramy umożliwiające zaplanowanie ładowania” - podaje firma Green Cell w informacji prasowej na temat nowej ładowarki Wallbox HabuDen.

Po stronie software’u zadbaliśmy nie tylko o funkcjonalność i intuicyjność użytkowania, ale również o cyberbezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach ochrona danych użytkowników i dostępu do oprogramowania to w naszej branży niezwykle ważny aspekt – podkreśla Paweł Ochyński, założyciel Green Cell.

Zaprojektowane przez polskich inżynierów urządzenie to elektronika zamknięta w zgrabnej, wytrzymałej obudowie. Ergonomia i wyjątkowa stylistyka ładowarki Green Cell zostały wyróżnione prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Cyrkularność i lokalność to coraz bardziej cenione przez użytkowników wartości, co - jako rozpoznawalna w Europie marka technologiczna - uwzględniamy na każdym etapie pracy nad produktem. HabuDen to ładowarka made in Poland, co zamierzamy z dumą podkreślać – zapowiada Paweł Ochyński.

Już na etapie projektowania nowej ładowarki firma Green Cell skupiła się na zapewnieniu klientom doświadczenie bezproblemowego korzystania z  Wallbox HabuDen. Uszkodzone elementy można łatwo wymienić. Z kolei wszystkie zużyte komponenty bezproblemowo można oddzielić do efektywnego recyklingu. 

Produkcję zakontraktowano w fabryce firmy Zamel w Pszczynie, która uruchomiła indywidualną linię produkcyjną na potrzeby Green Cell. HabuDen trafi do sprzedaży 20 czerwca i będzie dostępne w cenie od 2999,95 zł.

Przedstawicieli Green Cell będzie można spotkać już 12 czerwca podczas Evertiq Expo Kraków 2024 – Grzegorz Trafiał, Wiceprezes ds. produkcji i logistyki w Green Cell, wygłosi prelekcję na temat odbudowy łańcuchów dostaw dla branży bateryjnej w mikromobilności, zaś Paweł Ochyński, Założyciel & CEO Green Cell, weźmie udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez dr Macieja Kaweckiego. Rejestracja na wydarzenie trwa!


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1