reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Data4PCB alexander podshivalov
PCB |

Nie żyje ekspert PCB Michael Gasch

W wieku 78 lat zmarł Michael Gasch znany i ceniony europejski ekspert PCB. Założyciel firmy Data4PCB, która zajmowuje się analizami i interpretacją statystyk dla przemysłu układów scalonych i elektroniki. Jego publikacje były szeroko cytowane jako źródło rzetelnej wiedzy w branży PCB. Michael Garsch zmarł 24 maja po krótkiej i ciężkiej chorobie.

Michael Gasch dopiero po przejściu na emeryturę założył własną firmę Data4PCB. Jako specjalista od analiz rynku i firm z branży elektronicznej przygotowywał statystyki i raporty dla stowarzyszeń, takich jak: IPC, VdL, VDMA, ZVEI. Tworzył też własne raporty B2B i roczne statystyki dotyczące europejskiego przemysłu obwodów scalonych. 

Regularnie publikował też specjalistyczne artykuły na aktualne tematy w czasopismach zajmujących się tematyką przemysłu elektronicznego. Był autorem niemiecko-angielsko-francuskiego słownika „Printed Circuit Board Technology”.

Gasch regularnie, wymownie, dosadnie i kompetentnie prezentował swoją wiedzę. Jego analizy, oceny i wypowiedzi były i z pewnością będą wykorzystywane przez wiele osób z branży jako podstawa do dyskusji i jeden z faktorów podejmowania decyzji.

"Poznaliśmy go i doceniliśmy jako bardzo zaangażowanego, rzetelnego, życzliwego i zawsze pomocnego eksperta i przyjaciela branży. Zawsze będziemy czcić jego pamięć. Składamy głębokie kondolencje jego rodzinie i wszystkim bliskim" – czytamy w pożegnaniu, które otrzymaliśmy na elektroniczną skrzynkę Evertiqa.

Początek kariery nie zwiastował jednak, że Gasch zostanie cenionym ekspertem branży elektronicznej. W 1971 roku podjął pracę w firmie Dynamit Nobel AG. Pracował tam do 1988 roku. W ciągu 11 lat awansował na stanowisko kierownika sprzedaży produktów do wytopu elektrycznego w miejscowości Troisdorf (zachodnie Niemcy). Później przez 6 lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i regionalnego przedstawiciela firmy Dynamit Nobel Singapur na region Azji Południowo-Wschodniej.

Jego przygoda z rynkiem elektroniki rozpoczęła się po powrocie z Azji do Niemiec. W 1988 Michael Gasch  podjął pracę kierownika ds. eksportu i marketingu w firmie Schweizer Electronic AG. Pracował tam do 2003 roku. W ciągu 15 lat zdobył rozległą wiedzę na temat europejskiego przemysłu układów scalonych i elektroniki oraz zbudował swoją pierwszą bazę danych. 

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1