reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nvidia
Analizy |

Nvidia chwali się rekordowym zyskiem

Nvidia po raz kolejny przedstawiła doskonałe dane kwartalne. Zysk giganta z Kalifornii wzrósł siedmiokrotnie w pierwszych trzech miesiącach 2024 r. w porównaniu do I kwartału w ubiegłym roku. Firma ogłosiła zysk w wysokości 14.9 miliardów dolarów.

Obroty Nvidii - amerykańskiego  przedsiębiorstwa, jednego  z największych na świecie producentów procesorów graficznych i innych układów scalonych, wzrosły niemal czterokrotnie do 26 miliardów dolarów. Pod względem kapitalizacji rynkowej amerykański gigant jest obecnie trzecią co do wielkości firmą na świecie. Lepsze wyniki osiąga tylko Microsoft i Apple -  według danych agencji AFP. 

Firma produkująca chipy zaczęła notować gwałtowny skok na rynku wraz z nadejściem boomu na AI. Półprzewodniki Nvidii są wykorzystywane w wielu nowych aplikacjach sztucznej inteligencji.

“Rozpoczęła się kolejna rewolucja przemysłowa” - powiedział dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang podczas prezentacji wyników. 

Firmy i kraje będą współpracować z Nvidią w celu przekształcenia tradycyjnych centrów danych. Koszta tych inwestycji szacowane są w bilionach dolarów. Chodzi m.in. o  przyspieszone centra obliczeniowe i budowanie nowych centrów danych - fabryk sztucznej inteligencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2