reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Biznes |

Ericsson zainwestuje 50 mln USD w fabrykę w USA

Szwedzka firma telekomunikacyjna Ericsson ogłosiła, że zainwestuje 50 milionów dolarów w swoją amerykańską fabrykę 5G Smart Factory w Lewisville w Teksasie. To druga tego typu inwestycja w tej lokalizacji. W 2020 roku firma zainwestowała 100 milionów.

Kolejna inwestycja ma na celu jeszcze większe przyspieszenie produkcji w celu zaspokojenia popytu na infrastrukturę 5G wyprodukowaną w USA, zgodnie z ustawą Build America Buy America Act (BABAA).

"Inteligentna fabryka 5G umożliwia nam pełną zdolność do zapewnienia szybkich i sprawnych dostaw, aby spełnić wymagania klientów w USA.  Obserwowanie rozwoju i innowacji naszego najnowocześniejszego zakładu w ciągu zaledwie kilku lat jest niezwykle ekscytujące. Dzięki tej inwestycji możemy przyspieszyć produkcję zaawansowanych radiotelefonów Massive MIMO firmy Ericsson i naszej najnowszej platformy RAN Compute, które są z dumą produkowane w USA.  Stale spełniamy rosnące wymagania naszych amerykańskich klientów, tym samym wzmacniamy nasze zaangażowanie w przywództwo technologiczne" - powiedział prezes i szef Ericsson North America Yossi Cohen.

W fabryce firma produkuje urządzenia 5G nowej generacji. Wysoce zautomatyzowana inteligentna fabryka o całkowitej powierzchni 300 000 stóp kwadratowych zatrudnia ponad 500 osób. Rozbudowa pozwoli firmie Ericsson dostarczać klientom w USA zarówno najnowsze, jak i działające już radia i pasma bazowe (RAN Compute). W tym również produkty gotowe do pracy w otwartej sieci RAN.

Inteligentna fabryka 5G firmy Ericsson w USA została otwarta w 2020 roku, aby wspierać pierwsze fale wdrożeń 5G i dostarcza produkty sieciowe 5G, w tym urządzenia 5G i radia Massive MIMO, do wszystkich dostawców usług komunikacyjnych w USA. 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2