reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tigerlily173 pixabay
Biznes |

Restrukturyzacja Emcore: redukcja personelu i zamknięcie zakładu w Kalifornii

Emcore Corporation największy na świecie niezależny dostawca inercyjnych rozwiązań nawigacyjnych dla przemysłu lotniczego i obronnego, ogłosił rozpoczęcie procesu restrukturyzacji firmy. Już teraz przedsiębiorstwo zapowiedziało redukcję personelu i wydatków. W planach jest też zamknięcie zakładu w Alhambrze w Kalifornii.

Zarząd przedsiębiorstwa zakłada, że po redukcji personelu w kasie firmy pozostanie około 17 milionów dolarów. Redukcje są znaczące, forma poinformowała aż 40% pracowników o wypowiedzeniu ich umów. 

"Redukcja personelu i zamknięcie zakładu stanowią krytyczny krok na drodze do osiągnięcia rentowności zaktualizowanych przepływów pieniężnych przed 30 września 2024 r. Te działania oraz inne przewidywane kroki w zakresie redukcji kosztów i poprawy wydajności mają kluczowe znaczenie dla jak najlepszego przygotowania EMCORE do dalszej działalności – powiedział prezes zarządu Emcore Cletus Glasener.

Spółka oczekuje, że zamknięcie swojej siedziby w Alhambrze (Kalifornia) zakończony się w czwartym kwartale fiskalnym kończącym się 30 września 2024 r. Szacunkowo opłaty restrukturyzacyjne, w tym odprawy, konsolidacja obiektów i inne powiązane elementy, zostaną sfinalizowane i zaksięgowane w trzecim kwartale podatkowym kończącym się 30 czerwca 2024 r.

"Zarząd Emcore i zespół kierowniczy wyrażają szczerą wdzięczność za pracę osób dotkniętych redukcjami i życzą im powodzenia" – dodał Cletus Glasener.

 

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1