reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© toshiba
Przemysł elektroniczny |

Toshiba kończy budowę fabryki w Japonii

Toshiba Electronic Devices & Storage Corporation zorganizowała ceremonię zakończenia rozbudowy swojej fabryki w kraju kwitnącej wiśni. Firma spodziewa się rozpocząć masową produkcję w drugiej połowie bieżącego roku.

Nowy zakład w prefekturze Ishikawa w Japonii będzie przeznaczony do produkcji półprzewodników mocy, które odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu i kontroli energii elektrycznej, a tym samym poprawiają efektywność energetyczną w szeregu urządzeń elektrycznych - zwłaszcza w motoryzacji.

Spółka Toshiba produkuje już półprzewodniki w tym zakładzie, ale rozbudowa zakładu znacznie zwiększy możliwości dostaw. Toshiba twierdzi, że gdy Phase 1 osiągnie pełną zdolność produkcyjną, jej moce wytwórcze w zakresie półprzewodników mocy (głównie MOSFET i IGBT) będą 2,5 razy większe niż w roku fiskalnym 2021, kiedy to powstał plan inwestycyjny.

Nowy zakład produkcyjny przyczyni się również do realizacji planu ciągłości biznesowej (BCP) firmy Toshiba: posiada konstrukcję izolacji sejsmicznej, która pochłania wstrząsy wywołane trzęsieniem ziemi oraz posiada zapasowe źródła zasilania. Energia ze źródeł odnawialnych i panele słoneczne na dachu budynku (model PPA na miejscu) pozwolą zakładowi zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię dzięki energii odnawialnej.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1