reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mercedes Benz
Biznes |

Mercedes szuka w Polsce pracowników - pensja ok. 15 tyś zł

Koncert motoryzacyjny Mercedes-Benz Group AG szuka w Polsce pracowników do swojej fabryki w Niemczech. Zarobki to około 15 tyś. zł. Do tego firma płaci za zakwaterowanie. Jest też system premiowy.

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie - Mercedes, szuka mechaników do swojej fabryki we Frankfurcie nad Menem. Zarobki, które proponuje niemiecki pracodawca to około 3-3,5 tysiąca euro “na rękę” . 

W przeliczeniu na złotówki polski mechanik może zarobić w Mercedesie od 12 do nawet 15 tysięcy miesięcznie. W zależności od portalu, na którym umieszczone jest ogłoszenie, ceny i warunki zatrudnienia mogą się nieznacznie różnić. W niektórych ofertach firma ma zapewniać zakwaterowanie. Jest też roczna premiera w wysokości 1000 euro. 

Czy Polacy, którzy podejmą pracę w niemieckim koncernie, będą zarabiać dużo? I tak i nie. Jak na nasze warunki jest to bardzo przyzwoita pensja. Jak na warunki niemieckie - to normalne pieniądze dla młodego pracownika fabryki.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) średnia pensja w Polsce w roku 2023 wynosiła 7150 złotych brutto. 

Jak zarabia się w koncernie Mercedes? Niemieckie media ujawniły niedawno, że młody pracownik może liczyć na około 3,5 tyś. euro brutto. Z kolei pracownik ds. planowania produkcji dostaje ok. 5800 euro. Kontroler produkcji może liczyć na zarobki rzędu 200 euro miesięcznie.  Około 7 000 euro to pensja inżyniera.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1