reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google
Przemysł elektroniczny |

Google zainwestuje miliardy w produkcję Pixela w Indiach

Firma Google chce rozpocząć produkcję swojego flagowego smartfona Pixel w indyjskim Tamil Nadu. W ten sposób amerykański gigant technologiczny chce zainwestować miliardy i przenieść przynajmniej część produkcji z Chin do Indii.

Należąca do Alphabet firma Google chce uniezależnić się od Chin i rozpocząć  produkcję swojego flagowego smartfona w Indiach. Tym samym Google chce zdywersyfikować swój łańcuch dostaw.

Anonimowe źródło agencji Reutersa podaje, że smartfony od Google będą produkowane w zakładzie Foxconn w Tamil Nadu. Tym samym firma z siedzibą główna w Moutain View podążą ścieżką przetartą przez Apple. Gigant z Cupertino już od jakeigoś czasu produkuje iPhone’y w fabryce Foxconn niedaleko Chennai w stanie Tamil Nadu.

To nie jedyna inwestycja Google w Indiach. Alphabet Wing będzie również montować drony w Tamil Nadu.

Najwięksi światowi producenci reagują na napięcia na linii Stany Zjednoczone - Chiny. W następstwie chcą zdywersyfikować swój łańcuch dostaw. I poza Chinami w obliczu napięć geopolitycznych między Pekinem a Waszyngtonem i rozważają Indie jako opcję.

Najwięksi światowi producenci chcą zdywersyfikować swój łańcuch dostaw poza Chinami. Ma to związek z ciągłymi napięciami między Pekinem a Waszyngtonem. Sankcje USA na Chiny, napięcia i naciski Państwa Środka na Tajwan sprawiają, że coraz więcej firm technologicznych szuka alternatywy. W związku z tym coraz poważniej rozważają Indie jako najlepszą opcję.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1