reklama
reklama
reklama
reklama
© Budimex_Elocity
Biznes |

Lidl ze stacjami ładowania Elocity przed każdym sklepem?

Firma Lidl zapowiada, że do końca 2025 roku przed każdym ze sklepów tej sieci będzie dostępna stacja ładowania z systemem Elocity dla samochodów elektrycznych.

Pod koniec 2023 roku Lidl pochwalił się, że na parkingach przed 60 sklepami sieci supermarketów w Polsce, są stacje ładujące samochody elektryczne. Lidl, na spółkę z Elocity zapowiada, że do końca 2025 roku taka stacja będzie przed każdym sklepem sieci.

“Jako Lidl Polska dążymy do zminimalizowania wpływu na zmiany klimatyczne i stałego ograniczania emisji gazów cieplarnianych poprzez opracowanie strategii oraz celów klimatycznych. Jednym z działań w tym zakresie jest wspieranie rozwoju elektromobilności” – powiedziała dyrektorka ds. Corporate Affairs i CSR w Lidl Polska Aleksandra Robaszkiewicz.

W zakresie stacji ładujących samochody elektryczne i szeroko pojętej elektromobilności, Lidl rozpoczął współpracę z powstałą w 2017 roku firmą Elocity. Plany obu firm są naprawdę ambitne. Lidl posiada około 850 sklepów na terenie całej Polski. Jak podaje Elocity pod koniec marca policzono wszystkie stacje ładowania w kraju. Okazało się, że jest ich około 3,5 tysiąca. 

Budowa i dostępność  kolejnych 850 stacji ładowania samochodów elektrycznych będzie dużym krokiem do popularyzacji tej raczkującej jeszcze gałęzi motoryzacji w Polsce.

Współtworzymy rynek elektromobilności od lat. Cieszymy się, że jego rozwój idzie w kierunku wyrównywania dostępności do infrastruktury ładowania, a technologia Elocity bierze czynny udział w tym procesie. Warto zwrócić uwagę, że realizując swoją strategię sieć sklepów Lidl wyrasta na jednego z liderów e-mobility ze znacznym udziałem w rynku. W dodatku budując szybkie stacje ładowania (DC) pod sklepami w dużych i mniejszych miejscowościach, sieć stawia nie tylko na ilość, ale także jakość infrastruktury ładowania - powiedział  CEO Elocity Adrian Nocuń.  

Jak zapewniają obie firmy “proces integracji stacji Lidl Polska z systemem Elocity jest w toku”. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2