reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Stryker zainwestuje 256 milionów zł w Skawinie

Gigant farmaceutyczny z USA firma Stryker zainwestuje 256 milionów złotych w rozwój fabryki w Skawinie k. Krakowa. Jedna z 500 największych spółek giełdowych w USA dostała wsparcie od Polskiej Strefy Inwestycji.

Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o., która zainwestuje w Skawinie to część międzynarodowej grupy Stryker Corporation. Ten światowy potentat w branży medycznej działa w 75 krajach świata i zatrudnia przeszło 71 tysięcy osób.

Jest to doskonały przykład bezpośredniej inwestycji zagranicznej zrealizowanej we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji. Z firmą Stryker współpracowaliśmy od pierwszej wizyty w Małopolsce, wspólnie odbywając wizyty lokalizacyjne, organizując spotkania z samorządowcami, po to, aby znaleźć idealne miejsce dla rozwoju tego globalnego lidera branży medycznej. Ta znacząca inwestycja Stryker, wsparta dwiema decyzjami o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji, przyczyni się także do powstania atrakcyjnych miejsc pracy, w bardzo nowoczesnym zakładzie. Stryker jest przykładem inwestycji niezwykle zaawansowanej technologicznie firmy, która wiąże swoją przyszłość z Małopolską - powiedziała dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym Krystyna Sadowska.

Zakład w Skawinie zostanie w najbliższym czasie znacząco rozbudowany. Powstaną nowe linie produkcyjne, które zwiększą potencjał produkcji polskiej fabryki Skryker. Firma prognozuje znaczące zwiększenie efektywności operacyjnej poprzez wprowadzenie zaawansowanych procesów technologicznych. 

“Za pomocą tej inwestycji zamierzamy wzbogacić wiedzę i umiejętności naszego zespołu, a równocześnie otwieramy drzwi dla nowych, zdolnych specjalistów pragnących do nas dołączyć. Dążymy do stałego postępu, który możliwy jest dzięki ciągłemu inwestowaniu w innowacyjne technologie i rozwiązania. Celem tej strategii jest nie tylko wzrost produktywności, ale również budowanie trwałej wartości przez rozwój kompetencji pracowników oraz integrację z najnowszymi trendami w dziedzinie technologii produkcyjnej” - powiedział director operations, plant manager w Stryker Jacek Krajcer.

Według informacji Krakowskiego Parku Technologicznego w Skawinie pod Krakowem, do tej pory przedsiębiorcy uzyskali 15 decyzji o wsparciu. Chodzi o niebagatelną kwotę niemal 920 milionów złotych. Zatrudnienie znalazło tam  2350 specjalistów. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2