reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Heraeus Noblelight
Analizy |

Walka o pozycję globalnego lidera

Dystrybutorzy komponentów elektronicznych odgrywają istotną rolę w całym łańcuchu dostaw, będąc nie tylko łącznikiem pomiędzy producentem a deweloperem — niektórzy z nich oferują dziś również szereg innych usług. Dystrybutorzy prześcigają się również między sobą, by zająć pozycję lidera w swojej branży. Jak zatem wygląda globalne TOP 10?

Komponenty elektroniczne stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Produkuje się je na całym świecie, a wraz z postępem technologicznym, stają się niezbędne praktycznie w każdym zakątku świata. Często zdarza się też, że niektórzy deweloperzy potrzebują konkretnego, trudno dostępnego  komponentu, który jest dostępny u określonego producenta, działającego w innym kraju czy nawet na innym kontynencie. W tym miejscu do wkracza więc do gry dystrybutor, będący niejako łącznikiem pomiędzy producentem a deweloperem. Dziś jednak dystrybutorzy nie są już tylko dostawcami komponentów i pośrednikami — oferują również szereg innych usług dla producentów i nabywców.

Dziś, korzystając z usług sprawnego dystrybutora, przestaje być problemem sytuacja, w której urządzenie w Polsce potrzebuje półprzewodników z Tajwanu a zakład produkcyjny w Meksyku specjalnych czujników z Japonii. Dystrybutorzy prześcigają się w budowaniu coraz sprawniejszych i szerszych globalnych sieci sprzedaży, nie tylko po to, by zapewnić klientom szeroką gamę komponentów i niezakłócony niczym łańcuch dostaw, ale również, by umacniać swoją pozycję. 

Jak w takim razie wygląda zestawienie 10 największych dystrybutorów komponentów elektronicznych na świecie pod względem obrotów? Czy w zestawieniu dominują Amerykanie? A może Chińczycy? Czy wśród gigantów znajdują się jacyś Europejczycy? Czy Top Lista odzwierciedla napięcia na linii USA-Chiny i również tutaj będzie można zaobserwować rosnące potęgi z Państwa Środka? Czy wszyscy giganci działają w Polsce? 

Na te wszystkie pytania odpowie Evertiq już 12 czerwca, prezentując Top Listę 10 największych dystrybutorów komponentów elektronicznych. Rejestracja na Evertiq Expo Kraków 2024 wciąż trwa! 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1