reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GOV
Przemysł elektroniczny |

OBRUM zbuduje europejski czołg przyszłości?

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych (OBRUM) poinformował, że weźmie udział programie European Defence Fund (EDF). Celem EDF jest stworzenie nowej generacji europejskiego czołgu podstawowego (tzw. Main Battle Tank).

OBRUM - polskie przedsiębiorstwo z sektora przemysłu zbrojeniowego zostało zakwalifikowane w ambitnym projekcie stworzenia europejskiego czołgu nowej generacji. Firma może pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu, modernizacji wozów inżynieryjnych i czołgów.

“Przede wszystkim projekt zaowocuje wzmocnieniem potencjału obronnego Kraju poprzez transfer technologii. Współpraca w programie oznacza wymianę cennej wiedzy. (...) Biorąc udział w tak prestiżowym projekcie, OBRUM stanie się rozpoznawalną częścią światowej czołówki technologicznej w dziedzinie opracowywania czołgów. Ważne jest też wykorzystanie osiągnięć polskiej nauki i krajowego przemysłu obronnego. Projekt przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy w Polsce dla kadry inżynierskiej” - czytamy w poście firmy na platformie Linkedin.

Polskie przedsiębiorstwo podkreśla, że szansa dla OBRUM to tak naprawdę świetna wiadomość dla całej rodzimej gospodarki. Zaproszenie do prestiżowego europejskiego projektu powinno dać impuls dla innych polskich firm, by zostać dostrzeżonym na rynku zbrojeniowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1