reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wamtechnik_product_x
Biznes |

Wamtechnik z certyfikatem AEO

Polska firma Wamtechnik uzyskała status AEO (Authorised Economic Operator – Upoważniony Przedsiębiorca). To uznawany w całej Unii Europejskiej certyfikat celny, który pozwoli na uproszczony transgraniczny transport towarów.

Utworzone w 1990 przedsiębiorstwo Wamtechnik to jeden z liderów w branży systemów zasilania oraz produkcji pakietów bateryjnych i akumulatorowych na całym Starym Kontynencie. 

Polska firma pochwaliła się, że pomyślnie przeszła audyt administracji celnej. I spełniła wszystkie wyśrubowane wymagania Unijnego Kodeksu Celnego. Jednak zanim to się stało firma jak i pracownicy zostali dokładnie zweryfikowani. Wamtechnik pod kątem “przestrzegania przepisów celnych, organizacji i nadzoru nad systemami zarządzania ewidencjami handlowymi oraz stosowania standardów bezpieczeństwa i ochrony obiektów, przesyłek, danych i informacji”. 

Także pracownicy firmy zostali skrupulatnie prześwietleni. Oceniane były kwalifikacje pojedynczych osób i całych zespołów. Przeprowadzono też audyt dotyczący niekaralności pracowników polskiej firmy. 

“Certyfikat AEO gwarantuje bezpieczny łańcuch dostaw oraz uprawnia do korzystania z ułatwień w kontroli celnej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony. W praktyce oznacza to uproszczenie procedur celnych, mniejszą częstotliwość inspekcji, uprzywilejowane traktowanie deklaracji celnych oraz usprawnione procedury uzyskiwania pozwoleń wydawanych przez administrację celną." - takie krótkie oświadczenie wysłał Wamtechnik na skrzynkę Evertiq. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1