reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels vectors icon
Analizy |

Wielka Brytania uruchamia Niezależny Instytut Półprzewodników

Niezależny Instytut Półprzewodników (NIP)to nowy organ, który połączy rząd, uniwersytety i sektor prywatny. Wszystko w celu wsparcia rządowej strategii o wartości miliarda funtów, mającej na celu rozwój sektora półprzewodników.

Nowa inicjatywa została ogłoszona rok po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii uruchomił NIP. Instytucja zidentyfikowała mocne strony Wielkiej Brytanii w zakresie chipów złożonych, projektowania oraz badań i rozwoju.

Celem nowego instytutu jest zjednoczenie całego sektora wokół nowych badań oraz zapewnienie naukowcom narzędzi i infrastruktury potrzebnej do przekształcania innowacji w produkty gotowe do wprowadzenia na rynek. NIP będzie również działał jako miejsce wejścia dla firm technologicznych i partnerów międzynarodowych, którzy chcą współpracować z brytyjskimi firmami półprzewodnikowymi.

Od czasu uruchomienia Strategii Półprzewodników, rząd zaprezentował ChipStart, pilotażowy inkubator dla start-upów z branży układów scalonych. Politycy zainwestowali 22 miliony funtów w dwa Centra Innowacji i Wiedzy w Bristolu i Southampton, aby pomóc wprowadzić nowe brytyjskie technologie układów scalonych na rynek globalny.

Wielka Brytania uzyskała również dostęp do wspólnego przedsięwzięcia w zakresie chipów o wartości 1,3 mld EUR w ramach programu Horyzont Europa. Tym samym brytyjski banki infrastrukturalny, zyskał możliwość zainwestowania 22 miliardów funtów w producentów półprzewodników.

"Uważam, że utworzenie Instytutu Półprzewodników jest bardzo pozytywnym krokiem w rozwoju brytyjskiej strategii półprzewodników. Koncepcja instytutu pojawiła się w badaniu konsultacyjnym IFM i jest postrzegana jako skuteczny sposób na stworzenie długoterminowej dynamiki dla naszej branży, pomoc w angażowaniu międzynarodowych partnerów i przyciąganiu inwestycji w sektorze" - powiedział współprzewodniczący Semiconductor Advisory Panel Jalal Bagherli.

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2