reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skeleton Technologies
Przemysł elektroniczny |

Skeleton zainwestuje pół miliarda EUR we Francji

Skeleton Technologies wybrał Francję i region Occitanie w celu rozszerzenia działalności. Grupa planuje zainwestować 600 milionów euro w ciągu pięciu lat.

W pierwszej fazie ekspansji Skeleton rozpocznie działalność badawczo-rozwojową w Tuluzie, aby opracować technologię baterii nowej generacji. W drugiej fazie grupa planuje budowę zakładu produkcyjnego w regionie Occitanie, który będzie wytwarzał baterię o dużej mocy o nazwie "SuperBattery".

Estońska firma posiada obecnie zakłady produkcyjne w Saksonii w Niemczech i buduje nowy zakład produkcyjny w celu zwiększenia skali produkcji superkondensatorów w pobliżu Lipska. Dzięki ekspansji we Francji, grupa będzie obecna w dwóch kluczowych krajach przemysłowych Europy.

"7 lat temu francuski i europejski przemysł akumulatorowy nie istniał. Ta decyzja inwestycyjna, możliwa dzięki uldze podatkowej dla zielonego przemysłu, potwierdza naszą strategię reindustrializacji w służbie Francuzom i klimatowi" – powiedział minister gospodarki, finansów, przemysłu i suwerenności cyfrowej Bruno Le Maire. 

Firma planuje rozpoczęcie działań badawczo-rozwojowych w Tuluzie w czwartym kwartale 2024 r. Na 2027 rok planowane jest rozpoczęcie produkcji SuperBattery. Skeleton szacuje, że realizacja projektu pozwoli na utworzenie 300 nowych miejsc pracy.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze plany ekspansji we Francji. Tuluza i region Occitanie są dla nas idealną lokalizacją do założenia naszej bazy we Francji, z bezpośrednią bliskością obecnych i potencjalnych klientów oraz dostępem do światowej klasy talentów i instytucji badawczych. Pozwoli nam to przyspieszyć rozwój technologii akumulatorów nowej generacji poprzez współpracę z najlepszymi ekspertami w dziedzinie akumulatorów, materiałów i magazynowania energii oraz zbudować kolejną fabrykę specjalnie dedykowaną naszemu produktowi SuperBattery" – powiedział CEO i współzałożyciel Skeleton Technologies  Taavi Madiberk.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1