reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Biznes |

ABB finalizuje przejęcie silników NEMA od Siemensa

ABB poinformowało o zakończeniu procesu przejęcia działu silników niskonapięciowych NEMA od Siemensa. Proces przejęcia został ogłoszony w sierpniu 2022 roku.

ABB, firma działająca w obszarze elektryfikacji, automatyzacji procesów, transportu, robotyki i automatyki dyskretnej, poinformowała w komunikacie prasowym o sfinalizowaniu procesu przejęcia działu silników niskonapięciowych od firmy Siemens. Jest to część strategii firmy, która ma doprowadzić do rentownego wzrostu ABB Motion - obszaru dedykowanego napędom, silnikom, generatorom i i zintegrowanym rozwiązaniom cyfrowym w zakresie układów napędowych.

Linie poziomych i pionowych silników indukcyjnych dedykowanych dużym obciążeniom oraz linia silników o przeznaczeniu ogólnym, po rebrandingu na ABB, pojawią się w ponownej sprzedaży w drugim kwartale 2023 roku.

Dział silników NEMA to około 600 pracowników, którzy w 2021 roku wygenerowali przychody rzędu 63 milionów USD. Wartość rynku silników NEMA, skoncentrowanego głównie w Ameryce Północnej, to około 2,7 miliarda USD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2