reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2008

Nokia Siemens redukuje 1820 miejsc pracy i zamyka fabrykę w Esbo

Nokia Siemens Networks ogłosiła, iż zamierza zwolnic 1820 osób, głównie w Niemczech i Finlandii. Działania te są częścią procesu cięcia kosztów, który ma przynieść 2 mld euro oszczędności.
W poniedziałek Nortel ogłosił, iż jest zmuszony zwolnić 1.300 osób, ażeby sprostać rosnącej konkurencji, zmniejszającemu się popytowi oraz spadającym cenom.

’Coraz trudniejsze warunki rynkowe pokazały, iż istnieje potrzeba dalszych redukcji’ czytamy w komunikacie Nokia Siemens. Firma ogłosiła, iż planuje zwolnienie 750 osób w Finlandii oraz zamknięcie fabryki w Monachium, zatrudniającej 500 osób.

Według YLE Finland, firma planuje zamknąć fabrykę w Esbo (Finlandia) oraz sprzedać zakład w Durach (Niemcy), zatrudniający 500 osób. Dodatkowo, zwolnionych zostanie też 50 osób w Egipcie i 20 w USA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2