reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Porsche AG
Biznes |

Cylib pozyskał nowych inwestorów

Firma Cylib, zajmująca się recyklingiem akumulatorów samochodów elektrycznych, pozyskała inwestorów w postaci Porsche i Roberta Boscha. Działy venture capital producenta samochodów sportowych i dostawcy motoryzacyjnego, wraz z innymi inwestorami, zapewniły kapitał w wysokości 55 milionów euro.

Cylib firma z siedzibą w Akwizgranie (zachodnie Niemcy), która została założona zaledwie dwa lata temu, pozyskała poważnych inwestorów. Pieniądze mają zostać wykorzystane na budowę zakładów recyklingu na skalę przemysłową. 

Zdaniem współzałożycielki i dyrektor generalnej Lilian Schwich, cytowanej przez agencję informacyjną Reuters, firma jest w stanie odzyskać wszystkie elementy podczas recyklingu.  Może też przetwarzać nie tylko kompletnie zużyte baterie, ale także odpady od producentów baterii. 

Schwich dodała, że proces recyklingu opracowany przez Cylib wymaga mniej energii i wykorzystania mniejszej ilości produktów chemicznych niż konkurencja. Mało tego, 90% wszystkich komponentów używanych w baterii jest ponownie dostępnych w czystej postaci.

Nowy zakład powstanie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Mimo że firma otrzymała liczne zapytania i propozycje z innych krajów w Europie i na świecie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1