reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Inission
Przemysł elektroniczny |

Inission rozszerza działalność EMS w Tunezji

Szwedzki dostawca EMS Inission przekształca należącą w całości do koncernu fabrykę w Tunezji, w pełnowymiarową fabrykę EMS do produkcji elektroniki na zlecenie.

Transformacja ma na celu uzupełnienie obecnej oferty Inission w zakresie EMS poprzez dodanie konkurencyjnej produkcji średnio- i wysokonakładowej poza Europą.

"Nowa fabryka przyniesie korzyści klientom EMS, którzy potrzebują atrakcyjnej cenowo produkcji seryjnej poza Europą. Te znaczące inwestycje wzmocnią również inny obszar działalności grupy Inission, Enedo, poprzez zabezpieczenie produkcji jej produktów w perspektywie przyszłości i wygenerowanie efektów takich jak skrócenie czasu realizacji, wyższa wydajność i elastyczność" - powiediał kierownik projektu Christian Löfgren.

Od stycznia tego roku Enedo jest spółką zależną należącą w całości do Inission - proces ten rozpoczął się w 2021 roku. Enedo to firma zajmująca się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą elektronicznych zasilaczy i systemów pod marką własną. Firma prowadzi działalność w Finlandii, Włoszech, USA i Tunezji - gdzie istniejąca fabryka jest obecnie przekształcana w kompletnego dostawcę usług EMS.

"Rynek domaga się zrównoważonych i konkurencyjnych alternatyw dla produkcji w Azji. Dzięki geograficznej bliskości Europy, wykwalifikowanej sile roboczej i umowom handlowym z Europą, Inission Tunezja staje się silną ofertą dla naszych klientów w krajach Europy Północnej. Tunezja ma również tę zaletę, że znajduje się w tej samej strefie czasowej, co ułatwia komunikację i współpracę" - powiedział dyrektor marketingu Inission Fredric Grahn.

Fabryka w Tunisie docelowo będzie mieć powierzchnię około 5000 metrów kwadratowych. Obiekt zatrudnia 280 pracowników i jest zlokalizowana w pobliżu międzynarodowego lotniska w Tunisie. Zgodnie z planem, firma chce zakończyć rozbudowę przed latem 2025 roku.

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama