reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Scanway
Biznes |

Scanway dostawcą optyki do monitorowania metanu z orbity

Scanway podpisał umowę na 1,7 mln EUR z Nara Space Technology, w ramach której dostarczy firmie z Korei Płd. dwa teleskopy - poinformował Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway na swoim koncie LinkedIn.

W ramach zawartej umowy Scanway Space, jeden z dwóch zespołów Scanway, zajmujący się projektowaniem i dostawą komercyjnych instrumentów optycznych dla branży kosmicznej, dostarczy Nara Space Technology instrumenty optyczne do wykrywania smug metanu w trzech pasmach: widzialnym (VIS), bliskiej podczerwieni (NIR) i krótkofalowej podczerwieni (SWIR). Stanowi to pierwszy etap budowy konstelacji mikrosatelitów do monitorowania metanu z orbity.

Projekt, w którym uczestniczy Scanway Space nosi nazwę NarSha i obejmuje budowę konstelacji do monitoringu metanu na bazie demonstracyjnego satelity K3M (Korea Methane Monitoring Microsatellite), dostosowanego do masowej produkcji. Satelita będzie wyposażony w komputer pokładowy australijskiej firmy AICRAFT, specjalizującej się w badaniach kosmosu i systemach obronnych. Misja demonstracyjna i wyniesienie satelity na orbitę zaplanowane są na IV kwartał 2026 roku.

Umowa jest konsekwencją zawartego przez firmy na początku roku porozumienia o współpracy i budowaniu relacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama