reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nordic Semiconductor
Biznes |

Nordic i Sisvel nawiązali współpracę

Nordic Semiconductor i administrator patentów Sisvel podpisali nową umowę na licencjonowanie standardowych patentów (SEP) dotyczących technologii komórkowej LTE-M i NB-IoT. Dzieki niej deweloperzy zyskują możliwość łatwego dostępu do puli licencji Sisvel na standardy technologii radiowych LTE-M i NB-IoT.

Wydajny i przejrzysty dostęp do licencji na produkty końcowe od ponad 30 właścicieli patentów umożliwia masową popularyzację komórkowych urządzeń IoT.
 

"Nordic Semiconductor zawsze był w czołówce technologii bezprzewodowych i rozumiemy znaczenie dostępnych i znormalizowanych licencji dla rozwoju branży IoT. Wierzymy, że to rozwiązanie jest znaczącym krokiem w kierunku bardziej wydajnej przyszłości rozwoju komórkowego IoT" - powiedział  wiceprezes BU Long Range - Oyvind Birkenes.

W szczególności inicjatywa ta zapewnia producentom urządzeń IoT prosty i skuteczny sposób uzyskiwania licencji na produkty końcowe od ponad 30 właścicieli patentów posiadających LTE-M i NB-IoT SEP. Wszystko za pośrednictwem Nordic jako dostawcy modułów komórkowych.

"Cieszymy się, że mamy taki unikalny program licencjonowania komórkowego IoT wspierany przez ponad 30 właścicieli patentów i wierzymy, że nowa umowa z Nordic zaspokaja krytyczną potrzebę w ekosystemie IoT" - mówi Mattia Fogliacco, dyrektor generalny Sisvel. 

Umowa dotyczy trudności licencyjnych, z którymi często borykają się twórcy urządzeń w obszarach takich jak inteligentne zdrowie, energia, miasta i śledzenie zasobów.

“Nowa umowa zapewnia naszym klientom skuteczność i przewidywalność. klientom. Z niecierpliwością czekamy, aż nasi partnerzy i konkurenci dostrzegą znaczenie tej współpracy i dołączą do grona dostawców rozwiązań, dzięki którym cały rynek komórkowego IoT może działać z większą precyzją i na równych zasadach" - zakończył dyrektor ds. produktów Nordic, Cellular IoT - Kristian Sæther. 

Oferując ustandaryzowane licencje, umowa pozwoli zmniejszyć poziom biznesowej nieufności i umożliwi firmom skupić się na opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów i usług dla rynku IoT.

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama