reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© micron
Biznes |

Micron otworzy nową fabrykę w Meksyku

Producent półprzewodników Micron Technology uruchomi centrum inżynieryjne i operacyjne w Guadalajarze w stanie Jalisco, w ramach swojej globalnej strategii ekspansji.

Micron z siedzibą w Idaho jest największym na świecie dostawcą pamięci poza Koreą i obecnie realizuje program rozwoju w celu pozyskania globalnych talentów inżynieryjnych do opracowania produktów nowej generacji wspierających przyszłe aplikacje AI.

"Jesteśmy przekonani, że nasza obecność w Meksyku zwiększy naszą zdolność do dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań naszym klientom, przyczyniając się do naszego wzrostu i pozycji lidera w branży" - stwierdził wiceprezes Micron ds. technologii i produktów Scott DeBoer.

Firma potwierdza utworzenie fabryki w Meksyku sześć tygodni po tym, jak Meksyk i USA ogłosiły inicjatywę mającą na celu "rozwój i dywersyfikację globalnego ekosystemu półprzewodników" w obu krajach. Firma przewiduje, że do końca roku zatrudni ponad 100 pracowników. Nowy zakład zostanie częściowo sfinansowany z dotacji Departamentu Handlu USA w wysokości 6,14 miliarda dolarów. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Micron w Ameryce Łacińskiej.

"Biorąc pod uwagę bliskość Meksyku względem naszych operacji w USA i podobne strefy czasowe, nasze nowe centrum inżynieryjne i operacyjne stworzy duże możliwości bliższej współpracy z zespołami w całej Ameryce Północnej" - dodała EVP i Chief People Officer w Micron April Arnzen,.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama