reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Biznes |

BYD rozważa budowę drugiej fabryki w Europie

Chiński producent samochodów BYD planuje budowę drugiego zakładu montażowego w Europie w 2025 r., powiedział dyrektor zarządzający BYD w Europie

Shu przemawiając na konferencji FT Future of the Car powiedział, że BYD wprowadzi do Europy tani pojazd elektryczny oparty na chińskim modelu Seagull. Pojazd, który w Chinach kosztuje mniej niż 10 000 dolarów, w Europie powinien kosztować mniej niż 20 000 euro - prognował Shu.

Pojazdy elektryczne są średnio o około 30% droższe niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi, co obniżyło popyt na samochody bezemisyjne, sprawiając, że inni producenci samochodów w Europie starają się opracować bardziej przystępne cenowo modele.

"Jesteśmy przekonani, że do 2030 r. możemy zająć pozycję lidera" – powiedział przekonany o komercyjnym sukcesie projektu Shu.

Chińska firma ogłosiła w grudniu, że zbuduje fabrykę pojazdów elektrycznych na Węgrzech. Tym samym stanie się pierwszym dużym chińskim producentem samochodów z bazą produkcyjną w Europie.

Pod rządami prawicowego premiera Viktora Orbana Węgry stały się ważnym partnerem handlowym i inwestycyjnym dla Chin. Dobre relacje polityczne przerodziły się w inwestycje. Chińscy producenci baterii i pojazdów elektrycznych rozpoczęli produkcję na Węgrzech.

Producent baterii do pojazdów elektrycznych CATL jest jednym z największych inwestorów z fabryką baterii o wartości 7,3 miliardów euro (7,86 miliardów dolarów) w Debreczynie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama