reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HAMAMATSU PHOTONICS
Biznes |

Duńskie władze zgodziły się na przejęcie NKT Photonics przez Hamamatsu

Ta transakcja ma za sobą serię wzlotów i upadków. Rozpoczęta się, by zostać zablokowana. Zdaje się, że teraz wszystko zmierza do pozytywnemu zakończeniu. Dwa lata po pierwszych ustaleniach dotyczących transakcji Hamamatsu otrzymało zgodę na przejęcie NKT Photonics.

W 2022 r. japoński koncern Hamamatsu ogłosił zakup spółki z siedzibą w Kopenhadze za kwotę 205 milionów euro. W wyniku transakcji NKT, która specjalizuje się w laserach światłowodowych o wysokiej stabilności i źródłach supercontinuum, stałaby się częścią japońskiej firmy.

Niemieckie, amerykańskie i brytyjskie władze zatwierdziły plan przejęcia Hamamatsu. Jednak w maju 2023 r. Duńczycy wstrzymali zakup ze względów bezpieczeństwa, powołując się na warunki duńskiej ustawy o kontroli inwestycji.

W lipcu 2023 r. wydawało się, że transakcja została wznowiona, ale kolejne formalności ponownie opóźniły jej zakończenie. Na początku tego tygodnia Hamamatsu otrzymało wreszcie  potwierdzenie zgody od Duńskiego Urzędu ds. BIznesu. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca czerwca.

"Cieszymy się, że uzyskaliśmy zgodę i że NKT Photonics zostanie teraz sprzedane Hamamatsu. Pozwoli to zwiększyć wartość firmy i zapewni NKT Photonics długoterminowy wzrost. Dla NKT ta transakcja sprzedaży stanowi ostatni krok w procesie pełnego skoncentrowania się na naszej podstawowej działalności w zakresie kabli zasilających. W ubiegłym roku ogłosiliśmy kilka inwestycji mających na celu wsparcie ekologicznej transformacji społeczeństw" – powiedział przewodniczący zarządu NKT Jens Due Olsen.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama