reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© arm
Przemysł elektroniczny |

Arm zaprezentuje pierwsze projekty chipów AI w 2025 r.

Brytyjski licencjodawca układów scalonych Arm Holdings ma uruchomić masową produkcję własnych układów AI w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Firma, która udostępnia własne projekty chipów i czerpie zyski z opłat licencyjnych, intensywnie pracuje nad wejściem na rynek rozwiązań AI i technologii chmur danych. Aktualnie rynek jest uzależniony od produktów dostarczanych przez Nvidię.

Z analizy opublikowanej przez Nikkei wynika, że Arm stworzył jednostkę zajmującą się AI i zamierza zbudować prototyp we współpracy z producentami kontraktowymi do wiosny przyszłego roku. Autorzy artykułu twierdzą, że Arm może ostatecznie dokonać podziału dywizji na rzecz swojego poprzedniego właściciela i inwestora SoftBank.

Z kolei SoftBank ma już prowadzić negocjacje z Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp (TSMC) i innymi podmiotami w sprawie możliwości zapewnienia mocy produkcyjnych dla tego przedsięwzięcia.

Najnowsze doniesienia w tej sprawie to kolejne spekulacje na temat strategii Arm względem AI, która przyspieszyła od czasu debiutu firmy na giełdzie we wrześniu ubiegłego roku. Debiut spółki nastąpił po nieudanej próbie przejęcia jej przez firmę Nvidia. Transakcja została zablokowana przez organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama