reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Analizy |

Do 2032 r. USA zwiększy swój udział w produkcji chipów o 203%

Według nowego raportu Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników ("Semiconductor Industry Association", SIA), do początku następnej dekady Stany Zjednoczone zwiększą swoje moce produkcyjne w zakresie półprzewodników o 203%.

Raport "Emerging Resilience in the Semiconductor Supply Chain" zostanie bardzo dobrze przyjęty przez twórców ustawy Chips and Science Act. Amerykańscy decydenci przyznali dotacje i pożyczki o wartości kilku miliardów dolarów na "przeniesienie" produkcji chipów z powrotem do USA. Badanie sugeruje, że ich plan się sprawdza. Oto najważniejsze dane z raportu:

  • Stany Zjednoczone zwiększą swoje moce produkcyjne o 203% w latach 2022-2032 (w porównaniu do 11% wzrostu w latach 2012-2022),
  • udział USA w światowej zdolności produkcyjnej chipów wzrośnie z 10% w 2022 r. do 14% do 2032 r.,
  • w przypadku braku wprowadzenia CHIPS, udział USA spadłby do 8% do 2032 r.,
  • udział USA w produkcji zaawansowanych układów logicznych (poniżej 10 nm) wzrośnie do 28% globalnych mocy produkcyjnych do 2032 r., z 0% w 2022 r.

"Skuteczna polityka, taka jak CHIPS i Science Act, pobudza więcej inwestycji w amerykańskim przemyśle półprzewodników. Inwestycje te pomogą Ameryce zwiększyć swój udział w globalnej produkcji półprzewodników i innowacjach, wspierając wzrost gospodarczy i konkurencyjność technologiczną. Ciągła i rozszerzona współpraca między rządem a przemysłem pomoże nam wykorzystać tę dynamikę i kontynuować nasze kolejne kroki naprzód" - powiedział Rich Templeton, prezes zarządu Texas Instruments i przewodniczący zarządu SIA. 

Należy jednak pamiętać, że choć Stany Zjednoczone zwiększą swoje moce produkcyjne w rekordowym tempie w porównaniu z poprzednimi wynikami, to ich wynik zostanie przebity przez Chiny. W raporcie oszacowano, że Chiny zwiększą moce produkcyjne o 365% w latach 2022-2032.

Raport, stworzony we współpracy z Boston Consulting Group, ukazuje globalne naciski ze strony rządów na przyspieszenie krajowych zdolności produkcyjnych chipów. Odnosi się do europejskiego pakietu o wartości 47 miliardów dolarów, japońskich dotacji w wysokości 17,5 miliarda dolarów dla liderów branży oraz chińskich inwestycji o wartości ponad 150 miliardów dolarów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama