reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Biznes |

Ekoenergetyka i MAN Truck & Bus elektryfikują ciężki transport

Ekoenergetyka Polska i MAN Truck & Bus zawarły umowę, stanowiącą kolejny krok w kierunku ekologicznego, zeroemisyjnego transportu ciężkiego.

Ekoenergetyka Polska, dostawca zaawansowanych rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy i MAN Truck & Bus Polska, spółka zajmująca się dystrybucją i suportem pojazdów marki MAN na terenie Polski, zawarły strategiczną umowę współpracy, w ramach projektu elektryfikacji transportu ciężkiego - czytamy w komunikacie prasowym Ekoenergetyki.

Partnerstwo ma stanowić wsparcie i bazę doradczą dla klientów, którzy przeprowadzają transformację floty spalinowej w elektryczną lub budują nowy biznes w oparciu o elektryczne samochody ciężarowe. MAN eKonsultacje 360°, doradztwo w zakresie elektromobilności, uwzględnia od teraz w łączonej ofercie elektryczne pojazdy MAN eTruck wraz ze stacjami ładowania Ekoenergetyka Polska.

„Ekoenergetyka Polska jest doświadczonym i niezawodnym partnerem w skali globalnej. Jako MAN Truck & Bus Polska od lat współpracujemy z Ekoenergetyką w obszarze dostaw autobusów elektrycznych oraz wyposażania naszych serwisów w mobilne stacje ładowania. Rezultatem udanej kooperacji jest nawiązanie nowego partnerstwa w segmencie pojazdów użytkowych. Dzięki współpracy oferujemy naszym klientom nie tylko innowacyjne pojazdy elektryczne, ale także kompleksowe rozwiązania infrastrukturalne, które ułatwiają wprowadzenie do floty pojazdów elektrycznych i przyspieszają transformację branży transportowej w kierunku elektrycznej mobilności.” – powiedział Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający firmy MAN Truck & Bus Polska. 

„Cieszymy się, że długoletnia znajomość z MAN Truck & Bus Polska przerodziła się w silną współpracę na rzecz rozwoju zeroemisyjnego transportu ciężkiego. Dekarbonizacja tego segmentu pojazdów niesie wciąż wiele wyzwań dla naszych wspólnych klientów, dlatego tak ważne jest nasze profesjonalne partnerstwo, w ramach którego klienci otrzymają kompleksowe rozwiązania zarówno od strony pojazdu jak i niezbędnej infrastruktury ładowania. Ekoenergetyka Polska posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i wdrażaniu stacji ładowania wysokich mocy dla pojazdów ciężkich i użytkowych, i zamierza aktywnie wspierać sprzedaż pojazdów MAN Truck & Bus za pomocą swoich innowacyjnych produktów oraz specjalistycznych szkoleń oferowanych przez Centrum Szkoleniowe Ekoenergetyki.” – powiedział Maciej Wojeński, współzałożyciel firmy Ekoenergetyka Polska S.A. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama