reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© byunghyun lee pexels
Przemysł elektroniczny |

Korea Płd wyda 7 miliardów USD na wsparcie branży chipów

Korea Południowa przygotowuje pakiet wsparcia dla projektów inwestycyjnych i badawczych w zakresie produkcji chipów. Chodzi o dofinansowanie w postaci ponad 7 miliardów dolarów.

Minister finansów Choi Sang-mok poinformował, że południowokoreański rząd postanowił “wygrać wojnę" w branży półprzewodników. Wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły pakietu, który jest skierowany do producentów chipów,  sprzętu i firm nieposiadających  fabryk w całym łańcuchu dostaw półprzewodników.

Program zakłada m.in. udzielanie pożyczek oraz utworzenie nowego funduszu finansowanego przez państwowe i prywatne instytucje finansowe, poinformował Choi na spotkaniu z kierownictwem krajowych dostawców sprzętu do produkcji chipów.

Korea Południowa buduje również gigantyczny klaster chipów w Yongin, na południe od stolicy, Seulu. Rząd ma ambicje, aby to właśnie w ich kraju powstał  największy na świecie kompleks zaawansowanych technologii. Prezydent Korei Płn. Yoon Suk Yeol obiecał przeznaczyć wszystkie możliwe środki na rzecz rozstrzygnięcia "konfliktu w branży chipów” na korzyść jego kraju. Obiecał też znaczne ulgi podatkowe za inwestycje.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama