reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fujitsu
Nauka i technologie |

Japończycy testują 6G

Cztery japońskie firmy DOCOMO, NTT, NEC i Fujitsu wspólnie opracowały i przetestowały pierwsze na świecie prototypowe urządzenie bezprzewodowe 6G.

Konsorcjum utworzone przez cztery japońskie firmy – DOCOMO, NTT, NEC i Fujitsu – od 2021 roku pracuje nad urządzeniami do obsługi technologii 6G. Aktualnie prędkości, które osiągają sieci 5G to 4,9 Gb/s. W kolejnej generacji sieci przesyłu bezprzewodowego ta prędkość ma być nawet 20 razy większa.

Era 6G ma obsługiwać szeroką gamę zastosowań, od strumieniowego przesyłania wideo w rozdzielczości Ultra HD po sterowanie w czasie rzeczywistym pojazdów autonomicznych. Sieć 6G będzie musiała wykorzystać obfite pasmo dostępne w paśmie od 100 GHz do 300 GHz. To wymaga zupełnie innych urządzeń bezprzewodowych niż obecne systemy 5G, a nowe urządzenia trzeba opracować od podstaw.

Sprzęt, który testowało konsorcjum czterech japońskich firm pozwoliło na przesył z prędkością do 100GB/s. Urządzenie jest w stanie emitować sygnał na odległość 100 metrów. Na zewnątrz korzysta z pasma 300 GHz z kolei wewnątrz z 100  GHz.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama