reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix
Przemysł elektroniczny |

SK Hynix z chipem NAND dla mobilnych aplikacji AI

SK Hynix, koreański producent układów pamięci, opracował ZUFS 4.0 - produkt nowej generacji NAND Flash, który zwiększa szybkość systemu operacyjnego smartfona i systemów pamięci masowej. Chip NAND ma być dostępny od trzeciego kwartału 2024 - podaje evertiq.com

Rynek urządzeń mobilnych w ciągu ostatnich lat znajdował się w pewnym zastoju, ale obecnie jest ponownie pobudzany przez zapotrzebowanie na aplikacje AI. Firma SK Hynix, opracowując Zoned Universal Flash Storage (ZUFS), odpowiedziała na to zapotrzebowanie.

W przeciwieństwie do konwencjonalnej pamięci UFS, ZUFS grupuje i przechowuje w oddzielnych strefach dane o podobnych celach i częstotliwościach, zwiększając szybkość systemu operacyjnego smartfona i wydajność zarządzania urządzeniami pamięci masowej.

Układ ZUFS skraca również czas wymagany do uruchomienia aplikacji ze smartfona podczas wielogodzinnego użytkowania o 45% w porównaniu z układem UFS. Dzięki ponad czterokrotnej poprawie kwestii degradacji wydajności odczytu i zapisu, żywotność produktu również wzrosła o 40%.

„SK Hynix będzie nadal dążyć do wzmocnienia swojej pozycji lidera jako globalnego dostawcy najlepszych pamięci AI poprzez dostarczanie wysokowydajnych rozwiązań NAND, które spełniają wymagania teraźniejszości, jednocześnie budując silniejsze partnerstwo z wiodącymi firmami ICT” - powiedział Ahn Hyun, szef komitetu N-S w SK hynix.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama