reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Signius emituje akcje serii F

Signius, polska spółka oferująca rozwiązania z obszaru weryfikacji tożsamości i zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów, rozpoczęła emisję akcji serii F. Firma planuje pozyskać 2 mln zł.

"Cena emisyjna za każdą akcję wynosi 8,40 zł, co implikuje wycenę przed emisją na poziomie 14 mln zł. W zeszłym roku jednostkowe niezaudytowane przychody spółki wyniosły prawie 4,3 mln zł, zysk EBITDA wyniósł ponad 1,3 mln zł, natomiast zysk netto prawie 1,2 mln zł" - czytamy w komunikacie prasowym.

Środki pozyskane od inwestorów przeznaczone zostaną na rozwój i skalowanie biznesu. Firma planuje zwiększyć swoją obecność na rynkach zagranicznych, rozbudować działy sprzedażowe w Polsce i Niemczech oraz poszerzyć swoją ofertę o rozwiązania cloudowe.

"Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie rynkiem e-podpisów. (...) Opracowaliśmy unikalną technologię i stworzyliśmy portfolio produktów do elastycznego zarządzania umowami, podpisów i pieczęci elektronicznych, archiwizacji dokumentów i weryfikacji tożsamości klienta, które aktualnie jest bardzo konkurencyjne zarówno na rodzimym, jak i zagranicznym rynku" - powiedział Bartosz Witkowski, prezes zarządu Signius S.A.

Signius na rynku polskim współpracuje m.in. z Orange Polska i Compensa. 60% przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych, wśród których dominuje rynek niemiecki.

W nadchodzących miesiącach Signius planuje złożyć Dokument Informacyjny i ubiegać się o upublicznienie akcji na rynku NewConnect - podaje PAP Biznes.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama