reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© infineon
Biznes |

Infineon uruchamia program oszczędnościowy

W obliczu słabego popytu niemiecki gigant półprzewodników uruchamia ogólnofirmowy program oszczędnościowy. Infineon ponownie obniżył całoroczne prognozy przychodów na 2024 rok.

Infineon zwraca uwagę na słaby popyt w całej branży i obniża prognozę przychodów do 15,1 mld EUR plus minus 400 mln EUR z poprzedniej prognozy 16 mld EUR plus minus 500 mln EUR - podaje evertiq.com.

Firma obniżała już swoje prognozy w lutym, twierdząc jednocześnie, że spodziewa się ożywienia w drugiej połowie roku.

CEO Infineon Jochen Hanebeck mówi, że wiele rynków końcowych rozwija się słabo ze względu na sytuację gospodarczą, a klienci i dystrybutorzy nadal zmniejszają poziom zapasów. Szczególnie widać to w sektorze motoryzacyjnym, gdzie firma odnotowała zauważalne spowolnienie wzrostu.

„W związku z tym ostrożnie podchodzimy do perspektyw na pozostałą część roku obrotowego i obniżamy naszą prognozę” – powiedział Jochen Hanebeck w raporcie za 2Q24.

Przychody w drugim kwartale 2024 roku wyniosły 3,63 mld EUR, co oznacza spadek z 4,11 mld EUR w tym samym kwartale roku ubiegłego. Zysk za ten okres wyniósł 394 mln EUR, co oznacza znaczny spadek w porównaniu z 826 mln EUR w drugim kwartale 2023 roku.

W związku z zaistniałą sytuacją Infineon uruchamia „program ulepszeń strukturalnych” mający na celu wzmocnienie konkurencyjności firmy. Dzięki programowi noszącemu nazwę Step Up, firma koncentruje się na ukierunkowanej, zrównoważonej poprawie swojej struktury kosztów. 

Program obejmuje różne pakiety środków koncentrujących się na obszarach wydajności produkcji, zarządzania portfelem, jakości cen i optymalizacji kosztów operacyjnych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama