reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© microsoft
Biznes |

Microsoft tworzy nowy model AI

Microsoft opracowuje nowy, wewnętrzny model językowy sztucznej inteligencji. Firma z Redmond projektuje go w ten sposób, by swobodnie mógł konkurować z modelami Aplhabet od Google i OpenAI - podał portal The Information.

Nowa technologia, wewnętrznie określana jako MAI-1, jest nadzorowana przez niedawno zatrudnionego Mustafę Suleymana. Współzałożyciel Google DeepMind i były dyrektor generalny startupu AI Inflection dołączył niedawno do Microsoft by poprowadzić ten nowy projekt.

Microsoft zatrudnił Suleymana w marcu jako szefa nowo utworzonej jednostki AI dla konsumentów i zatrudnił kilku pracowników Inflection. Nowy model nie jest przenoszony z Inflection, chociaż może opierać się na danych szkoleniowych ze startupu.

Dokładny cel nowego narzędzia nie został jeszcze określony i będzie zależał od jego wydajności. Microsoft może zaprezentować podgląd nowego produktu już na konferencji deweloperów Build, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, 

Według zapowiedzi i przecieków wiadomo, że MAI-1 będzie "znacznie większy" niż poprzednie mniejsze modele open source, które Microsoft wcześniej testował. Oznacza to, że będzie też dużo droższy.

Microsoft odmówił komentarza w sprawie MAI-1, gdy skontaktowała się z nim Agencja Reutersa. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama