reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact
Przemysł elektroniczny |

Phoenix Contact inwestuje w Meksyku

Phoenix Contact planuje budowę nowej fabryki elektroniki i elektromechaniki w Meksyku. Zakład produkcyjny w regionie Querétaro będzie miał łączną powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych i zatrudni około 700 pracowników do roku 2032.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, inwestycje do 2032 roku wyniosą łącznie około 50 milionów euro. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2025 r.  zaraz po zakończeniu pierwszej fazy budowy.

"Z perspektywy międzynarodowej jeszcze bardziej rozszerzymy naszą produkcję, aby skrócić trasy dostaw naszych produktów i rozwiązań, a tym samym zmniejszyć potencjalne zakłócenia w łańcuchach dostaw" - mówi o planach CEO Phoenix Contact, Frank Stührenberg.

Bliskość rynku amerykańskiego była decydującym czynnikiem przy wyborze nowej lokalizacji. Ważny był również dostęp do zasobów i wiedzy specjalistycznej w zakresie produkcji elektroniki.

"Meksyk sąsiaduje z USA, posiada niezbędne zasoby eksperckie, a także oferuje korzyści w zakresie kosztów pracy" - dodaje dyrektor operacyjny Phoenix Contact i szef działu komponentów przemysłowych i elektroniki, Dirk Görlitzer.

Z geograficznego punktu widzenia Meksyk ma tę zaletę, że posiada połączenie logistyczne zarówno z Zatoką Meksykańską, jak i Oceanem Spokojnym. Region Querétaro znajduje się w środkowym Meksyku między centralnymi portami Veracruz i Manzanillo i jest dobrze skomunikowany ze Stanami Zjednoczonymi.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama