reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Analizy |

SK Hynix znowu podniesie ceny. Produkty DRAM zdrożeją o 15-20%

Ceny pamięci rosną, napędzane zwiększonym zainteresowaniem na aplikacje AI. Według raportu Liberty Times Net, ceny wysokowydajnych pamięci DRAM także idą w górę. Źródła branżowe cytowane w tym samym raporcie wskazały, że LPDDR5/LPDDR4/DDR5 i inne produkty DRAM firmy SK Hynix odnotują całkowity wzrost cen o 15-20% - podaje TrendForce.

Raport chińskich mediów Wallstreetcn powołuje się na źródła branżowe, według których ceny pamięci DRAM firmy SK Hynix stale rosły z miesiąca na miesiąc od czwartego kwartału ubiegłego roku. Skumulowany wzrost wyniósł od około 60% do 100%. Oczekuje się, że ten wzrostowy trend dotyczący cen pamięci utrzyma się do drugiej połowy roku.

25 kwietnia firma SK Hynix ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Przychody firmy wzrosły do 12,42 bilionów Wonów południowokoreańskich (KRW). Oznacza to ogromny wzrost o 144,3% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Zysk operacyjny wyniósł 2,88 bilionów KRW, znacznie przekraczając oczekiwania rynkowe na poziomie 1,8 bilionów KRW. Tym samym firma osiągnęła drugi najwyższy historyczny wynik.

Według TrendForce źródła branżowe cytowane w raporcie przewidują, że wraz ze wzrostem popytu na produkty high-end, takie jak HBM, wymagające większej pojemności w porównaniu do ogólnych produktów DRAM spadnie podaż właśnie na produkty DRAM. W rezultacie oczekuje się, że zarówno dostawcy, jak i klienci wyczerpią swoje zapasy.

Zgodnie z trendem rosnącego zapotrzebowania na pamięć dla aplikacji AI, SK Hynix zdecydowało się zwiększyć produkcję swoich produktów HBM3e. Firma rozpoczęła globalną produkcję w marcu tego roku. I sukcesywnie rozszerza bazę swoich klientów. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Icheon planuje w tym roku wprowadzić na rynek swoją piątą generację 10-nanometrowej klasy (1b) 32 Gb DDR5 DRAM. Tym samym chce  dążyć do umocnienia swojej pozycji lidera na rynku pamięci DRAM.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama