reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tesla
Przemysł elektroniczny |

TSMC twierdzi, że trwa produkcja układu Dojo AI Tesli

Gigant samochodów elektrycznych Tesla rozpoczął produkcję swojego procesora system-on-wafer, który nazywa Dojo Training Tile.

Amerykańska firma intensywnie inwestuje w budowę własnej mocy obliczeniowej do szkolenia AI. Posiada już duży superkomputer oparty na GPU NVIDIA, który jest jednym z najpotężniejszych na świecie. Jednak nowy, zbudowany na zamówienie komputer Dojo wykorzystuje samodzielnie zaprojektowane chipy i infrastrukturę. Tesla zbudowała Dojo od podstaw z myślą o uczeniu maszynowym AI, a dokładniej o szkoleniu z zakresu przetwarzania danych wideo pochodzących z floty pojazdów.

Platforma superobliczeniowa Dojo pierwszej generacji została uruchomiona latem ubiegłego roku. Jednak w tym samym czasie Tesla pracowała nad jej następcą: procesorem typu system-on-wafer składającym się z matrycy 5x5 układów procesorowych umieszczonych na waflu nośnym i połączonych ze sobą za pomocą zintegrowanej technologii fan-out (InFO) TSMC dla połączeń w skali płytek (InFO_SoW).

Teraz TSMC potwierdziło (podczas North American Technology Symposium), że układ Dojo nowej generacji wszedł do produkcji. Mówi się również, że obie firmy pracują nad Dojo trzeciej generacji, który ma zostać wydany w 2027 roku. Wygląda na to, że ta nowa technologia zostanie wykorzystana w planowanym przez Teslę klastrze Dojo o wartości 500 milionów dolarów w Nowym Jorku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama