reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© microsoft
Biznes |

Microsoft zainwestuje 2,2 miliarda USD w Malezji

Microsoft inwestuje w Malezji. Firma wprowadza ambitny plan inwestycyjny mający na celu wzmocnienie infrastruktury cyfrowej i zwiększenie kompetencji pracowników w tym kraju.

Amerykański gigant właśnie zakończył Microsoft Build: AI Day w Kuala Lumpur i wykorzystała tę okazję do ujawnienia programu o wartości 2,2 miliarda dolarów. Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoft, ogłosił plan obejmujący:

  • Budowę infrastruktury chmury i AI w Malezji, 
  • Stworzenie możliwości podnoszenia kwalifikacji w zakresie sztucznej inteligencji dla dodatkowych 200 000 osób, 
  • Wzmocnienie partnerstwa z rządem Malezji w celu ustanowienia krajowego centrum doskonalenia sztucznej inteligencji.
  • Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Malezji,
  • Wspieranie rozwoju społeczności deweloperów w Malezji.

"Jesteśmy zaangażowani we wspieranie transformacji AI w Malezji i zapewnienie, że przyniesie ona korzyści wszystkim Malezyjczykom. Nasze inwestycje w infrastrukturę cyfrową i nowe kompetencje są na najwyższym poziomie" - powiedział Nadella.

Inwestycja opiera się na inicjatywie Microsoft Bersama Malaysia (Razem z Malezją), ogłoszonej w kwietniu 2021 roku. Komunikat pojawił się kilka dni po tym, jak Microsoft ogłosił szersze zobowiązanie do zapewnienia możliwości podnoszenia kwalifikacji w zakresie sztucznej inteligencji dla 2,5 miliona osób w państwach członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) do 2025 roku. Kraje te to Malezja, Indonezja, Filipiny, Tajlandia i Wietnam.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama