reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Analizy |

Foxconn ze wzrostem przychodów i rekordową sprzedażą

Tajwański producent podzespołów i komponentów elektronicznych Foxconn spodziewa się wzrostu przychodów w drugim kwartale 20224 roku. Firma potwierdziła, że kwiecień stał pod znakiem rekordowej sprzedaży.

Foxconn poinformował wcześniej, że w pierwszym kwartale przychody spadły o 9,6% rok do roku do 1,322 biliona dolarów tajwańskich. Jest to wynik słabszy niż prognozowane 1,401 biliona dolarów tajwańskich przez wskaźniki LSEG SmartEstimate. Miesięczne dane dotyczące sprzedaży wyprzedzają wyniki finansowe Foxconn za pierwszy kwartał, które zostaną ogłoszone 14 maja.

“W tym roku drugi kwartał pozostaje tradycyjnym sezonem poza szczytem, a kluczowe dla spółki produkty są obecnie na etapie przejściowym. Oczekuje się, że prognozy wyników działalności operacyjnej na drugi kwartał przyniosą wzrost zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym" - podała firma w informacji prasowej. 

Akcje firmy Foxconn, która jest największym producenta smartfonów iPhone'ów firmy Apple, wzrosły w tym roku o prawie 50%.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama