reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZEISS
Analizy |

Samsung zacieśnia współpracę z ZEISS

Samsung Electronics jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej i ZEISS Group, firma specjalizująca się w obróbce obrazu, uzgodniły zacieśnienie współpracy w celu osiągnięcia lepszych wyników i wydajności w układach pamięci nowej generacji.

Obie firmy są od lat bliskimi partnerami. W zeszłym tygodniu prezes Samsunga Lee Jae-yong spotkał się ze swoim odpowiednikiem z ZEISS w Niemczech, aby uzgodnić długoterminowy plan dalszej współpracy.

ZEISS jest kluczowym graczem na globalnym rynku zaawansowanych chipów, nie tylko ze względu na rolę, jaką odgrywa w litografii w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV). Dostarcza tysiące podstawowych patentów dla EUV, która ma kluczowe znaczenie dla produkcji najwyższej klasy chipów na świecie. Częściowo dzięki Zeiss i EUV, Samsung ma zamiar masowo produkować swoją szóstą generację 10-nanometrowej klasy pamięci DRAM pod koniec tego roku.

Ze swojej strony Grupa ZEISS zamierza rozszerzyć swoją bezpośrednią obecność w Korei, planując budowę centrum badawczo-rozwojowego w tym kraju o wartości 34,8 milionów USD. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama