reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Analizy |

Spadek światowych dostaw płytek krzemowych

Z opublikowanego przez Semi.org raportu wynika, że w pierwszym kwartale 2024 roku odnotowano spadek dostaw płytek krzemowych na światowym rynku półprzewodników o 5,4% w stosunku do pierwszego kwartału 2023 roku.

Światowe dostawy płytek krzemowych w pierwszym kwartale 2024 spadły do poziomu 2 834 mln cali kwadratowych, co w porównaniu do dostaw z pierwszego kwartału 2023 roku (które wynosiły 3 265 mln cali kwadratowych) daje spadek o 13,2% - podaje SEMI Silicon Manufacturers Group (SMG), podkomisja SEMI Electronic Materials Group, w swojej analizie branży.

„Ciągły spadek wykorzystania fabryk układów scalonych i korekta zapasów doprowadziły do ujemnego wzrostu we wszystkich rozmiarach płytek w pierwszym kwartale 2024 roku, przy czym dostawy polerowanych płytek spadły nieco bardziej rok do roku niż dostawy płytek EPI. Warto zauważyć, że wykorzystanie niektórych fabryk osiągnęło najniższy poziom w czwartym kwartale 2023 r., ponieważ rosnąca popularność sztucznej inteligencji napędzała rosnący popyt na zaawansowane produkty node logic i pamięć dla centrów danych” - powiedział Lee Chungwei, prezes SEMI SMG oraz wiceprezes i główny audytor w GlobalWafers

Płytki krzemowe są podstawowym materiałem budulcowym większości półprzewodników wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych. Produkuje się je o średnicach do 12 cali.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama