reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Silicon Mobility
Biznes |

ID Logistic z zeroemisyjnymi dostawami dla PepsiCo Polska

ID Logistic zrealizował zeroemisyjne dostawy w Strefie Czystego Transportu (SCT), w ścisłym centrum Warszawy.

ID Logistic, międzynarodowy operator logistyki kontraktowej, poinformował w komunikacie prasowym o pierwszych, zeroemisyjnych dostawach dla PepsiCo Polska w warszawskiej SCT. Dostawy zostały zrealizowany przy użyciu nowych samochód floty last-mile: Renault Trucks Master E- Tech Electric. Nowe samochody dostarczają ładunki paletowe i mniejsze przesyłki do klientów PepsiCo w ścisłym centrum Warszawy, które od lipca 2024 roku będzie podlegać pod warszawską SCT.

„Od 2021 roku wdrażamy naszą strategię pep+ (PepsiCo Positive), której celem jest transformacja firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju, obejmująca wszystkie obszary naszej działalności. Ze względu na częstotliwość dostaw w branży FMCG logistyka jest szczególną częścią strategii. Do 2040 roku chcemy być bezemisyjni a modernizacja floty, dzięki której nasze produkty trafiają do konsumentów, to kwestia kluczowa.” - powiedział Paweł Poniedzielnik, Dyrektor ds. Logistyki PepsiCo Polska

Partnerstwo PepsiCo i ID Logistic trwa od 2018 roku. Operator odpowiada za dystrybucję i organizację dostaw do punktów sprzedaży, a od czterech lat zarządza również działaniami w magazynie centralnym PepsiCo w Mszczonowie. Rozbudowa floty o pojazdy elektryczne jest elementem strategii CSR (Corporate Social Responsibility) ID Logistic.

„Włączenie samochodów elektrycznych do floty ID Logistics z pewnością pozwoli nam na zdobycie nowego doświadczenia i know-how w zarządzaniu zielonymi łańcuchami dostaw. Chcemy aktywnie wspierać naszych klientów w realizacji ich proekologicznych celów, oferując nowe, zrównoważone rozwiązania, także w zakresie bezemisyjnego transportu." - powiedział Piotr Mroczka, Dyrektor Transportu ID Logistics Polska

ID Logistics przeprowadziło testy na samochodach elektrycznych, w których badano m. in. poziom redukcji CO2 i koszty codziennej eksploatacji. Nowe samochody floty mają akumulatory o pojemności 52 kWh, dzięki czemu przejeżdżają do 160 km na jednym ładowaniu. Ładowane są mobilnymi ładowarkami DC o mocy 22 kWh.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama