reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Boston Dynamic
Przemysł elektroniczny |

Boston Dynamics przedstawia elektrycznego robota Atlas

Boston Dynamics wycofał swojego hydraulicznego robota humanoidalnego, znanego również jako Atlas. W ciągu kilku lat byliśmy świadkami rozwoju robota humanoidalnego, od nauki wstawania po upadku po uprawianie parkour. Teraz jednak nadszedł czas na kolejną generację humanoidalnego robota.

Firma Boston Dynamic zaprezentowała w pełni elektrycznego robota Atlas, zaprojektowanego do zastosowań w świecie rzeczywistym.

"Nowy Atlas opiera się na dziesięcioleciach badań i wspiera nasze zaangażowanie w dostarczanie najbardziej wydajnych, użytecznych robotów mobilnych rozwiązujących najtrudniejsze wyzwania w dzisiejszym przemyśle: ze Spotem, ze Stretchem, a teraz z Atlasem" – pisze Boston Dynamic we wpisie na blogu.

Dziesięć lat temu Boston Dynamic było jedną z niewielu firm wkładających prawdziwy wysiłek badawczo-rozwojowy w roboty humanoidalne. Obecnie krajobraz w branży robotyki jest zupełnie inny. Wszyscy widzieliśmy sukces robota Spot, dlatego teraz firma chce zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, jakim jest Atlas.

"Ta podróż rozpocznie się od Hyundai- oprócz inwestowania w nas, zespół Hyundai buduje następną generację możliwości produkcyjnych w branży motoryzacyjnej i będzie służyć jako doskonały poligon doświadczalny dla nowych aplikacji Atlas" – czytamy dalej na blogu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama