reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels anh tuan
Biznes |

Wietnam przeznaczy 1,08 miliarda USD na szkolenie inżynierów

Wietnam postanowił dołączyć do wyścigu o status posiadającego najlepsze warunki dla firm produkujących układy scalone. Tamtejsi politycy postanowili przeznaczyć 1,08 miliarda dolarów na szkolenie 50 000 inżynierów półprzewodników do 2030 roku.

Deklaracja dofinansowania jest częścią krajowego „Projektu Rozwoju Zasobów Ludzkich Przemysłu Półprzewodników do 2030 roku, z wizją do 2045 roku”. Premier kraju Pham Minh Chinh 24 kwietnia przewodniczył konferencji, na której ujawniono to zobowiązanie. Jego celem jest wyszkolenie 50 000 inżynierów i 1300 wykładowców „międzynarodowego kalibru”.

„Wietnam stoi przed jedyną w swoim rodzaju szansą na głęboką integrację z łańcuchem wartości globalnego przemysłu półprzewodników. Wszystkie ministerstwa, miejscowości, firmy, instytucje badawcze i eksperci, zarówno krajowi, jak i międzynarodowi, muszą wspólnie zaangażować się w wykorzystanie tej rzadkiej okazji do głębokiej integracji z łańcuchem wartości półprzewodników” - powiedział Minister planowania i inwestycji Wietnamu Nguyen Chi Dung.

Wietnam chce pielęgnować krajową produkcję chipów, która przyciągnie branżowych gigantów chcących zdywersyfikować swoją działalność z dala od Tajwanu i Chin. Podobnie jak jego sąsiedzi z Azji Południowo-Wschodniej, Wietnam oferuje lokalne talenty i stosunkowo niedrogą siłę roboczą.

W ubiegłym roku raport IDC wskazywał, że Azja Południowo-Wschodnia stanie się jednym z ważniejszych graczy na rynku usług montażu i testowania półprzewodników, zwłaszcza w Malezji i Wietnamie. Prognozowano, że do 2027 r. Azja Południowo-Wschodnia może stanowić 10% światowego rynku usług montażu i testowania półprzewodników, podczas gdy udział Tajwanu spadnie do 47% z 51% w 2022 r.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama