reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Biznes |

Saab z czwartym GlobalEye dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Szwedzki koncern Saab, działający w obszarze obronności i bezpieczeństwa, dostarczył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich samolot GlobalEye Airborne Early Warning and Control (AEW&C).

Samoloty GlobalEye to zaawansowane rozwiązania wczesnego ostrzegania i kontroli, wyposażone w wykrywające i identyfikujące czujniki dalekiego zasięgu. Informacje zebrane przez GlobalEye dostępne są w czasie rzeczywistym, zapewniając lepszą świadomość sytuacyjną i umożliwiając wykrywanie zagrożeń.

To już czwarta maszyna, którą w ramach zawartego w 2015 i zaktualizowanego w 2017 roku kontraktu szwedzki koncern dostarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podpisana umowa dotyczy pięciu samolotów GlobalEye AEW&C.

„Jestem dumny, że mogę świętować czwartą dostawę naszego, wiodącego na świecie rozwiązania AEW&C GlobalEye do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nadal wspierać jego dostępność operacyjną i sukces misji. Wysokie tempo dostaw w ramach programu GlobalEye jest świadectwem naszych wyjątkowych możliwości wewnętrznych, co oznacza, że kontrolujemy cały proces, od rozwoju po integrację” - powiedział Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saab.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama