reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amazon
Biznes |

Amazon zainwestuje 11 miliardów dolarów w centrum danych w Indianie

Amazon - amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, które prowadzi największy sklep internetowy na świecie, zainwestuje 11 milionów w centrum danych w stanie Indiana. Nowa inicjatywa firmy Jeffa Bezosa ma zapewnić przeszło 1000 nowych miejsca pracy.

Amazon Web Services zatrudnia już w Indianie 26 000 pracowników. Nowe obiekty zostaną zbudowane w hrabstwie St. Joseph w północno-środkowej Indianie. Każde z nich będzie wyposażone w sprzęt komputerowy wykorzystywany do przetwarzania w chmurze i generowania sztucznej inteligencji. Firma nie sprecyzowała dokładnie, ile centrów danych ma zamiar zbudować.

Wybór miejsca inwestycji nie jest przypadkowy. Władze stanu Indiany zaoferowały bardzo hojne ulgi w zamian za inwestycję właśnie na ich terenie. Chodzi o 18,3 miliona dolarów w ulgach podatkowych w zależności od liczby pracowników. Oraz o 5 milionów dolarów dotacji szkoleniowych. I nawet 55 milionów dolarów w ulgach podatkowych.

„Amazon od dawna jest ważnym partnerem gospodarczym w Indianie i cieszymy się, że możemy powitać AWS” - powiedział gubernator Eric Holcomb w oświadczeniu, otwierając nową kartę. 

Największe firmy technologiczne ścigają się w ostatnim czasie w budowie centrów danych potrzebnych do obsługi aplikacji takich jak oparty na Open AI - ChatGPT. Amazon Web Services chce wykorzystać potencjał, który drzemie w tej technologii, która ma być kluczowym kierunkiem napędzającym dalszy rozwój branży.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama