reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Analizy |

XTPL notuje najwyższe przychody w historii

Polska spółka technologiczna XTPL, która specjalizuje się w precyzyjnym druku nanomateriałów i rozwiązaniach przemysłowych dla globalnego rynku elektroniki, poinformowała, że osiągnęła najwyższy wynik w historii. W 2023 roku było to 15,5 mln zł przychodów ogółem, w tym 13,4 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług.

Firma XTPL zanotowała rekordowe przychody w swojej 9-letniej historii. EBITDA w 2023 roku wyniosła -3,0 mln zł, co jest zgodne z założeniami strategii i wdrażanym planem inwestycyjnym nakierowanym na skalowanie biznesu. W 2023 roku spółka wygenerowała 15,5 mln zł przychodów, z czego 13,4 mln zł to przychód ze sprzedaży produktów i usług. Stanowi to wzrost o odpowiednio 21% oraz 34% w ujęciu rok do roku. Pozostałą wartość stanowią dotacje. Całościowo firma chwali się rekordowym poziomem 87% przychodów ze sprzedaży komercyjnej.

“Za nami rekordowy rok i kwartał pod względem sprzedaży komercyjnej w wyniku rozwoju wszystkich trzech linii biznesowych. Wzmożony popyt na nasze rozwiązania, w połączeniu z wysokim poziomem zaawansowania rozwijanych projektów nakierowanych na wdrożenie przemysłowe technologii XTPL, stanowił ważny punkt w rozwoju naszej Spółki. Zdecydowaliśmy, że chcemy istotnie przyspieszyć dalszy wzrost i wykorzystać sprzyjający moment do przeskalowania naszej firmy – zarówno organizacyjnie, jak i sprzedażowo. Przeprowadziliśmy z sukcesem w lipcu ubiegłego roku ofertę publiczną, z której pozyskane środki w wysokości ponad 34 mln zł netto zabezpieczają pierwszy etap naszych planów inwestycyjnych, stanowiący ważny element przyjętej Strategii XTPL na lata 2023-2026. Celujemy ambitnie i chcemy 10-krotnie zwiększyć nasze przychody komercyjne z 10 mln zł zanotowanych w 2022 roku do 100 mln zł do końca 2026 roku” – powiedział prezes zarządu XTPL S.A. Filip Granek.

Firma skutecznie rozpoczęła realizację swojej strategii na lata 2023-2026. XTPL znacząco zwiększa inwestycje w zdolności produkcyjne. Do zespołu stale dołączają kolejni specjaliści, którzy pomagają realizować działania nakierowane na zwiększenie sprzedaży. Firma wyznaczyła sobie bardzo ambitny cel — osiągnięcie 100 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług do końca 2026 roku.

"To był kolejny z rzędu bardzo dobry okres 12 miesięcy. W pełni wykorzystaliśmy aktualne na ubiegły rok moce produkcyjne w linii urządzeń Delta Printing System i zrealizowaliśmy łącznie 13 dostaw tych demonstratorów technologii XTPL do klientów przemysłowych oraz środowisk naukowych. Istotne postępy miały miejsce także w zakresie rozwijanych przez nas projektów nakierowanych na wdrożenia przemysłowe" - powiedział Jacek Olszański, Członek Zarządu ds. finansowych XTPL.

Firma zatrudniła dyrektora sprzedaży na rejon Ameryki Północnej. W drugim półroczu 2024 roku planuje otwarcie centrum sprzedażowo-demonstracyjnego w Bostonie.

Jesteśmy gotowi mocniej zaistnieć na tym kluczowym dla branży technologii addytywnych rynku. XTPL jeszcze kilka lat temu był małym startupem o profilu R&D, obecnie jesteśmy dojrzałą firmą skutecznie i globalnie komercjalizującą swoją technologię, z zamiarem istotnego przeskalowania biznesu w horyzoncie do końca 2026 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyliśmy dwukrotnie zatrudnienie i na przyszły sukces XTPL, w ułożonej oraz dopasowanej do strategicznych planów strukturze, pracuje obecnie ponad 90 wysokiej klasy ekspertów. Wierzę, że przełoży się to na końcowy sukces, w tym pierwsze wdrożenie technologii XTPL z międzynarodowym producentem zaawansowanej elektroniki – dodaje Granek.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama